Prace glazurnicze – zrobić je samemu, czy skorzystać z pomocy fachowca?

Jeżeli Państwo tutaj trafili to prawdopodobnie zabierają się Państwo za remont łazienki, w końcu trzeba zrobić i to! Na każdego przychodzi kolej! Jednak do rzeczy… Podczas remontu łazienki na pewno warto przeprowadzić w niej prace glazurnicze. Pojawia się w związku z tym pytanie, czy takie prace glazurnicze robić samemu, czy może jednak zdać się na fachowców? Nie jest to na pewno odpowiedź prosta.

Oczywiście zamiast dzwonić po osobę, która wykonuje usługi glazurnicze, możemy wykonać te usługi glazurnicze Warszawa na własną rękę. Musimy jednak wiedzieć kilka istotnych faktów, które pozwolą nam te usługi glazurnicze przeprowadzić samemu, lub też z pomocą domowników!

Tak więc pierwszym krokiem by w ogóle zabrać się za glazurnictwo, jest odpowiednie pomierzenie całej powierzchni, którą będziemy wykładać płytkami. Gdy już to pomierzymy, warto udać się do sklepu po owe płytki. Obecnie w sklepach panuje bardzo duży wybór, producenci prześcigają się w wielkościach, wzorach, a także kolorach płytek! Najbardziej popularnymi kolorami jest biel, niebieski, róż, a także limonka. W przypadku podłogi warto zastosować również kolor grafitowy.

Gdy już wrócimy ze sklepu z płytkami, należy zerwać stare płytki, a następnie wyrównać całą powierzchnię, którą chcemy wykładać nowymi płytkami. Wiele ścian i podłóg bywa krzywa, także tutaj prawdopodobnie bez wyrównania się nie obędzie. Warto skorzystać do tego celu z poziomicy.

Gdy już wszystko wyrównamy, w końcu możemy zabrać się za układanie płytek. Musimy w tym miejscu nadmienić taką kwestię, że warstwę kleju należy nanieść nie tylko na samą powierzchnię płytki, ale także na powierzchnię, do której ją będziemy kleić. Zapewni to mocniejsze wiązanie.

Podsumowując pracy jest sporo, można dodatkowo skorzystać z poradników na youtube, jak takie płytki układać. Jesli jednak zdecydujemy się na usługi glazurnicze Warszawa – warto poszukiwania fachowca rozpocząć od podpytania znajomych, a później też warto zebrać oferty w internecie i wybrać tą najlepszą!

Dajcie nam znać, jak wam poszedł remont! I na jaki wzór płytek się zdecydowaliście!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *