Jesteś amatorem jeśli chodzi o glazurnictwo? Nic nie szkodzi, możesz to zrobić samemu!

Podczas remontu łazienki, albo też innego pomieszczenia, w którym na podłodze masz kafelki i potrzebujesz je wymienić, nie musisz od razu wzywać do tego fachowca. Znając kilka faktów, usługi glazurnicze możesz przeprowadzić własnymi rękami. W dzisiejszych czasach, mamy potężne medium, jakim jest internet. To tutaj znajdziemy wiele poradników nie tylko w postaci tekstowej, ale także w postaci wideo, w tym również znajdziemy kilka polskich poradników, jak odpowiednio zabrać się za układanie kafelek.

Kafelki możemy wymienić na dwa sposoby, my osobiście wolimy tą tradycyjną, przy której co prawda trzeba się więcej napracować, ale wydaje nam się po prostu lepsza. Zanim przystąpimy do położenia nowych płytek, trzeba będzie zerwać te aktualnie już położone. Podczas zrywania kafelek będą na pewno pozostałości w postaci kleju, a także inne rzeczy, z których należy całkowicie oczyścić podłogę. Zajmie nam to trochę czasu, ale w sumie gdy już to zrobimy, to połowę roboty mamy za sobą! Zanim kupimy same płytki, całą powierzchnie powinniśmy zmierzyć, jeśli chcemy zastosować płytki o tych samych wymiarach, tylko po prostu z nowym wzorem, sprawa jest prosta o tyle, że możemy policzyć ilość płytek tych obecnie położonych, w innym przypadku musimy zmierzyć pomieszczenie i wyliczyć odpowiednio ich ilość. Gdy przystąpimy do kładzenia płytek warto posmarować klejem nie tylko powierzchnię płytki, ale też powierzchnię podłogi.

Druga metoda jest dużo prostsza, jest to tzw. metoda kładzenia płytki na płytkę, przy tej metodzie trzeba uwzględnić, że podłoga podniesie nam się o około centymetr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *